Uroczystość Odpustowa Narodzenia NMP, 8 września 2024 r.

• Przeżywamy w parafii uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczy ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier, Kierownik Katedry Prawa Rzymskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Piątek:

• W środę, 13 września o godz. 18.30 zapraszam na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej.

• W niedzielę, 15 września br. zapraszam spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Świętej 2025, które odbędzie się w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej trwają do soboty, 14 września br. metodą on-line (link formularza znajduje się na stronie parafialnej).

Przypomnienia:

• W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 21-30 maja 2025 r.
  • Na stoliku z prasą katolicką, jest dostępny Kalendarz Maryjny 2025 – 12 PLN.

Kwiaty:

• Dziękuję Rodzinie Mazurków za ofiarowanie i posadzenie kwiatów przy ołtarzach Oktawy Bożego Ciała.
  • W najbliższym tygodniu o ofiary na kwiaty do kościoła proszę Mieszkańców Dąbrowicy, którzy dotychczas od Urzędu Gminy nie otrzymali nowego adresu.

• Dziękuję mieszkańcom Kolonii Sadowników, za przygotowanie piątkowej ceremonii poświęcenia odnowionego Krzyża misyjnego z 1926 r.
  • Dziękuję członkom Akcji Katolickiej, którzy sprzątali parafialną Kalwarię.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100, 200, 250 PLN.

W tym tygodniu:

• W piątek, 13 września – św. Jan Chryzostom, który zasłynął pięknymi i przemawiającymi do serca wiernych kazaniami.
  • W sobotę, 14 września, – święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus.