Uroczystość Najświętszej Trójcy, 26 maja 2024 r.

• Obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy i święto Dnia Matki. Dziękując naszym mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy najlepsze życzenia i wypraszamy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Maryi.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Płouszowice (krzyżu przy domu nr 33).

Środa:

• W środę o godz. 18.30 zapraszamy dziewczęta na próbę sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała.

Czwartek:

• W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała: Msze Św. – godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 10.00.
  • Proszę o przygotowanie ołtarzy (obrus, świece i kwiaty) w tradycyjnych miejscach: I ołtarz – Koło Różańca Rodziców za Dzieci; II ołtarz – Domowy Kościół, III – Akcja Katolicka, IV ołtarz – Krąg Biblijny. Wszyscy włączmy się w przygotowanie i przebieg procesji – niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.

Sobota:

• W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będą celebrowane o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00.
  • Międzynarodowy Dzień Dziecka.

• Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]

Kwiaty:

• Dziękuję 10 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Ukośnej, Żeglarskiej, Malinowej, Malowniczej i Pejzażowej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 650 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Firlejowskiej, Działkowej, Zakole i Magnoliowej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200 i 290 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Aleksandra Plewa, panna z par. tutejszej i Damian Kijak, kawaler z par. św. Jana Kantego w Lublinie – zapowiedź I.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Niebieskiego śp. Tadeusz Kozłowski – 84 lata (pogrzeb: Majdanek –27.05.2024, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.
  • We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.
  • W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
  • W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.