Odpust parafialny 2024

You are currently viewing Odpust parafialny 2024

Piątek:

• W piątek, 6 września br. rozpoczniemy również w naszej parafii obchody uroczystości odpustowych.
  • O godz. 18.30 zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które w tym roku zakończy się przy odrestaurowanym Krzyżu misyjnym z 1926 r., stojącym przy ul. Konwaliowej.
  • Dziękuję Rodzinie Żuberów za odnowienie i wzmocnienie Krzyża misyjnego.

Sobota:

• W sobotę, 7 września br. o godz. 18.30 rozpoczniemy nabożeństwo za zmarłych.
  • W kościele zapalimy znicze, które zostaną pobłogosławione i w modlitewnej procesji zaniesione procesyjnie na cmentarz.

• W niedzielę, 8 września br. będziemy świętowali Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  • Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier, Kierownik Katedry Prawa Rzymskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim.
  • Podczas Mszy św. zostanie poświęcone ziarno siewne, nasiona i kopia obrazu Narodzenie Maryi – Alessandro Turchi’ego, obecnie znajdująca się w holu domu parafialnego, a ofiarowana przez Rodzinę Caboniów – za co serdecznie dziękujemy!
  • Na zakończenie uroczystości pomodlimy się Litanią Dąbrowicką w wykonaniu połączonych chórów i wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • Zapraszam dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, a dorosłych – feretronów.