IX Niedziela Zwykła, 2 czerwca 2024 r.

• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje].
  • Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe celebrujemy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00.

Czwartek:

• W czwartek, 6 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy.
  • Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. – Radę Parafialną, 2. – Siostry Pasterzanki, 3. – Siostry Franciszkanki, 4. – Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Zapraszam Dzieci – zwłaszcza z klas III i IV w strojach komunijnych – do sypania kwiatów, niesienia różańca i szarf.

Piątek:

• W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Msze św. – 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  • Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W przyszłą niedzielę zapraszamy pielgrzymów wybierających się do Medjugorie na spotkanie organizacyjne o godz. 12.30.

Bierzmowanie 2025:

• Zapraszamy młodzież z klas VII szkoły podstawowej oraz zainteresowane starsze osoby do wpisania się na listę kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Zapisy prowadzone są on-line na stronie parafialnej.

Zostań wolontariuszem:

• Co roku, w lipcu w Domu Spotkania Caritas w Dąbrowicy odbywają się dwa turnusy Wczasorekolekcji dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy, ks. Bogusław Suszyło i ks. Tomasz Niedziałek zapraszają, aby zostać wolontariuszem podczas tych wczasorekolekcji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

Kwiaty:

• Dziękuję 9 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. ul. Firlejowskiej, Działkowej, Zakole i Magnoliowej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 1000 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Owocowej, Wrzosowej, Ogrodowej i Konwaliowej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Osobom, które w maju podtrzymywały piękną tradycję modlitwy śpiewem Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach w różnych częściach naszej parafii.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Aleksandra Plewa, panna z par. tutejszej i Damian Kijak, kawaler z par. św. Jana Kantego w Lublinie – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 3 czerwca – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
  • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
  • W sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.