Bierzmowanie 2025 – zapisy

You are currently viewing Bierzmowanie 2025 – zapisy

Zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

Można już zgłosić chęć udziału w parafialnym przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Będzie to roczny program formacyjny prowadzony przez kapłana oraz młodzież z parafii w Dąbrowicy. Rozpocznie się on we wrześniu 2024 r, a jego zwieńczeniem będzie uroczysta liturgia, podczas której Ksiądz Arcybiskup udzieli przygotowanej młodzieży Sakramentu Bierzmowania na początku września 2025r. Przystąpienie do Sakramentu Bierzmowania winno być wolną i świadomą decyzją kandydata, dlatego nie należy nikogo zmuszać do jego przyjęcia.

• Kogo można zgłosić?

Możesz zgłosić swoje dziecko, które we wrześniu 2024r będzie uczniem/uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej, bądź będzie na wyższym etapie edukacji szkolnej.

Jeśli chcesz, możesz zgłosić się sam/sama, jeśli spełniasz powyższy warunek.

• Do kiedy parafia przyjmuje zgłoszenia?

Niniejszy formularz można wypełniać do 31 sierpnia 2024 r, późniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane. Wynika to z kwestii organizacyjnych.

• Czy to zgłoszenie jest zobowiązujące?

Wypełnienie tego formularza  jest informacją dla organizatorów o chęci przygotowania kandydata w naszej parafii. Rozpocznie się ono po pierwszym spotkaniu organizacyjnym, po którym należy złożyć podpisane zobowiązanie, z którego treścią można się zapoznać klikając w ten link. Jest zatem czas, aby to dobrze przemyśleć.