XXVII Niedziela Zwykła, 6 października 2024 r.

• Dziś pierwsza niedziela października. Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpocznie się Nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30. Dzieci w październiku spotykają się na Dziesiątek różańca o godz. 16.45, od poniedziałku do piątku.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

• W najbliższą niedzielę, 13 października, przypada Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  • Przed kościołem będzie można nabyć „kremówki papieskie” w cenie co najmniej 8 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na zakup upominków mikołajkowych dla dzieci z naszej parafii.
  • Po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Różaniec Rodziców za Dzieci:

• Zapraszamy rodziców, ale także rodziców chrzestnych do formowanej w naszej parafii kolejnej róży Różańca Rodziców za Dzieci.
  • Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Uczestnik odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca w intencji swoich dzieci i/lub chrześniaków oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.
  • Zapisy prowadzone są on-line (link znajduje się na stronie parafialnej https://forms.gle/Rh4cKnh7ixWb1xBP6 ) oraz w zakrystii.

Pielgrzymka do Rzymu:

• Przypominam o możliwości udziału w pielgrzymce autokarowej do Rzymu i włoskich sanktuariów, planowanej w dniach 21-30 maja 2025 r. Pozostało kila wolnych miejsc na liście uczestników, a chcemy ją zamknąć do końca października.

• Gratulujemy Nowożeńcom Katarzynie i Konradowi i dziękujemy im za dekorację kwiatową kościoła.
  • Dziękuję 4 Rodzinom z Kolonii Płouszowice nr 91-114, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 240 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Lublina: ul. Przejrzysta, Promienista, Zakątek. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 3×200 PLN.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Niebieskiego: śp. Sabina Żydek – 90 lat i śp. Jacek Ostrowski – 53 lata. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku.
  • W piątek, 11 października – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” lub po prostu „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański Drugi, patron nuncjuszy apostolskich.