XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2024 r.

• Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września.
  • Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

Wtorek:

• We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc poświęconym Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie rozpoczynało się o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00. Proszę Koła Różańcowe o prowadzenie modlitwy w poszczególne dni tygodnia – harmonogram dyżurów dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
  • Dzieci spotkają się, aby odmówić Dziesiątek różańca od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania połączymy z nabożeństwem różańcowym.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

Sobota:

• Litanię loretańską w sobotę odmówimy o godz. 16.45.

• Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, a następnie indywidualna adoracja rozpoczną się po Mszy Św. o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • Podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświecimy różańce przyniesione przez dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.

Kwiaty:

• Dziękuję 24 Rodzinom z Kolonii Płouszowice nr 61-90, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 1570 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 91-114. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na pomoc powodzianom – 10 463 PLN.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

W tym tygodniu:

• Dzisiaj, w niedzielę, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, w których misji odnajdujemy „rozszyfrowanie” znaczenia ich imion: Michał – „któż jak Bóg”, Gabriel – „moc Boża” i Rafał – „Bóg uzdrawia”.
  • W poniedziałek, 30 września – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane „Wulgatą”.
  • We wtorek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.
  • W środę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, którzy pragną powiedzieć, że Bóg czuwa nad swoim stworzeniem, troszczy się o nie, posyłając mu nieustannie opiekunów i towarzyszy.
  • W piątek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie, a radykalizm jego życia znajduje wielu naśladowców po dziś dzień.
  • W sobotę, 5 października – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego miłosierdzia, której „Dzienniczek” jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.