XIX Niedziela Zwykła, 11 sierpnia 2024 r.

• Przed kościołem trwa zbiórka ofiar na leczenie 10 letniej Wiktorii.

Środa:

• W środę, 14 sierpnia wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, którego relikwie przechowujemy w naszej świątyni. Msza św. w intencji zbiorowej za jego wstawiennictwem – godz. 18.00.

Czwartek:

• W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Pielgrzymka do Rzymu:

• Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 21-30 maja 2025 r., która wpisuje się w obchody ogłoszonego przez Ojca św. Roku Jubileuszowego oraz Jubileuszu naszej parafii.  Program pielgrzymki dostępny jest w na stronie internetowej, w gablocie i na stoliku pod chórem (koszt pielgrzymki – ok. 4500 PLN). Zapisy zbierane są w zakrystii.

Pielgrzymka do Wąwolnicy:

• Na stronie internetowej parafii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która wyruszy z naszej parafii w sobotę, 31 sierpnia br.

• Dziękuję Nowożeńcom Łucji i Markowi za dekorację kwiatową kościoła i życzę Bożego Błogosławieństwa na nowej drodze życia.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Weronika Michalczuk, panna z par. tutejszej i Karol Damian Rybka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• Dzisiaj, w niedzielę, 11 sierpnia – św. Klara, która, zachęcona przykładem św. Franciszka, poświęciła się całkowicie Panu Bogu i z rąk Biedaczyny z Asyżu otrzymała zakonny habit, dając początek Zakonowi Ubogich Panien.
  • W środę, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin konwentualny, kapłan i męczennik, który na ochotnika zgłosił się na śmierć głodową za współwięźnia, ojca rodziny.
  • W sobotę, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit.