XVIII Niedziela Zwykła, 4 sierpnia 2024 r.

• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 jest możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza]

Poniedziałek:

• W poniedziałek, 5 sierpnia rozpoczniemy Nowennę do św. Maksymiliana. Zapraszamy do modlitwy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę – 9.00.

Czwartek:

• We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Pielgrzymka do Wąwolnicy:

• Od dzisiaj na stronie internetowej parafii rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która wyruszy z naszej parafii w sobotę, 31 sierpnia br. Koszt ubezpieczenia pielgrzyma – 4 PLN.
  • Można również zarezerwować miejsce w autokarze, który po sobotniej Mszy Św. na błoniach odwiezie pielgrzymów do Dąbrowicy. Koszt rezerwacji – 16 PLN.

SMAL w Garbowie:

• W dniach 21-25 sierpnia br. odbędzie się w Garbowie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

• Dziękuję Pani Jadwidze za kwiaty ofiarowane do dekoracji kościoła.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 150 i 200 PLN.

W tum tygodniu:

• Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.
  • W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.
  • W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozofka, karmelitanka, patronka Europy, która poszukując prawdy, odnalazła ją w wierze w Jezusa Chrystusa i w Kościele.
  • W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.