XVII Niedziela Zwykła, 28 lipca 2024 r.

• W bliskości minionego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  • Po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kierowców oraz aut, motocykli rowerów i innych pojazdów mechanicznych.
  • Do puszki zbierane są ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Jak co roku „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” organizowana jest przez MIVA Polska i stanowi dla nas okazję podziękowania za szczęśliwie podróże.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

Czwartek, piątek i sobota:

• W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  • W piątek przed południem odwiedzimy chorych, a od godz. 16.30 będzie możliwość skorzystania w kościele z sakramentu pokuty i pojednania.

• Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 – możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza]

Sierpień:

• Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  • Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać Odpust Porcjunkuli związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie świątyni, odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

• Dziękuję Pani Katarzynie za ofiarowane kwiaty do kościoła.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200 i 500 PLN.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztof Trębiński – 58 lat. Wieczny odpoczynek…

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.
  • W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.
  • W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.